Angličtina

Němčina

Španělština

Ostatní

Pro učitele


"Nuda je smrtelný hřích učitele."
JOHANN FRIEDRICH HERBART

Jazyková škola CARPINUS spolupracuje s paní Lucií Eiseltovou - Urbančíkovou, M.Ed., autorkou a manažerkou Jazykového projektu Lingua Ludus. Tento projekt je akreditovaný Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy k provádění vzdělávacích programů akreditovaných v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP). Kurzy nejsou omezeny jen na lektory učící pro naši jazykovou školu. Přihlásit se může každý, kdo má zájem na sobě pracovat!


18.5.2007Kreativní učitelé = kreativní hodiny angličtinyinfo    
 
19.10.2007Jak zpestřit výuku angličtiny pro předškolákyinfo   
 
22.11.2007Angličtina hrou s celou rodinou - beseda pro rodičeinfo   
 
11.1.2008Neomezené používání jazykových karet ve výuce cizích jazyků info   
 
16.5.2008Výuka cizích jazyků skrze pohybové aktivity uvnitř i venkuinfo   
 
19.9.2008Projekty ve výuce angličtinyinfo    
 
12.2.2009
Herní seminář I
info in CZ
 info in ENG
8.10.2009
Herní seminář II
info in CZ
 info in ENG
4.2.2010Herní seminář III - Jak na dospělé?
  info in ENG


seminar

16.5.2008
V květnu nás čekal zatím nejdelší- čtyřhodinový seminář. Všichni se moc těšili, slunné počasí přálo našemu tématu a tak jsme se s chutí pustili do nejrůznějších modifikací pohybových aktivit. Sešlo se nás deset, mluvilo se převážně anglicky, uvolněná a pracovně-tvůrčí atmosféra pohltila každého. Nakonec jsme se všichni "vyřádili" na simultánním komentování živého dokumentu ze života tučňáků :-))


11.1.2008
Tentokrát jsme se sešli hned na začátku nového roku a povídali si o tom, jaké různé obrázky a karty lze ve výuce použít, kde je získat, kde se inspirovat, ale hlavně jak nejvíce z nich vytěžit. Všichni opět číšili přemírou nápadů a variant a navzájem se inspirovali. Pro mne osobně to tentokrát byla skoro srdeční záležitost, protože výrobou a používáním různorodých karet jsem téměř "posedlá" a pokud už se stane, že do hodiny vyrážím bez nich, nejsem ve své kůži :-))) Paní Lucii tímto za všechny moc děkuji a těšíme se na příště - 16. května 2008.22.11.2007
Na říjnovém semináři na téma: "Jak zpestřit výuku angličtiny pro předškoláky" se nás tentokrát sešlo 12 (+2 miminka :-)). Potěšila mě velká účast zástupců mateřských center z okolí a také rodičů, kteří se snaží s výukou angličtiny začít doma a hledají cestu jak na to. "Praktická teorie" rámující celý seminář byla stále doplňována spoustou příkladů, nápadů, tipů a postřehů z praxe, různé aktivity jsme formou brainstormingu obměňovali přímo na místě a společně si tak utvořili širokou zásobárnu podnětů pro naše didaktické snažení. Věřím, že paní Lucie přesvědčila všechny o tom, že učit cizí jazyk předškolní děti lze, dokonce že to lze velice zábavně a s minimálním použitím mateřského jazyka. Příjemné a inspirací nabité odpoledne uteklo rychleji než bychom si byli přáli a nezbývá nám než se zase těšit na příště. I tentokrát mockrát děkujeme MC Kostička za poskytnutí prostor.

říjnový seminář


18.5.2007

Květnového semináře na téma: Kreativní výuka-kreativní učitelé se zúčastnilo 18 učitelů z celé republiky. Celým pátečním odpolednem se nesla vřelá a tvořivá atmosféra. Domů jsme se rozcházeli plni nadšení a předsevzetí stát se ještě tvořivějšími a nápaditějšími učiteli. Velkým přínosem byla i společná "burza nápadů a fíglů". Mockrát děkujeme MC Kostička za poskytnutí prostor.


kreativní učitelé
Příprava na přijímací zkoušky Carpinus pro děti